• +36/30 9920835
  • kurcavolgye@gmail.com
  • Szegvár, Rózsa utca 5.

„Kurca-Völgye” Egyesület elnöke: Gémes Gergõ

1999.11.14. Születtem Szentes. A Szegvári Forray Máté Általános Iskola után a Csongrádi Batsányi János Gimnáziumba jártam és érettségiztem. Erdészeti és Vadgazdálkodási Technikusi oklevelet szereztem 2019-ben. Gyermek korom a családi gazadságunkban dolgozom.

2019 októbere óta vagyok a Kurca-Völgye Egyesület elnöke.

„Kurca-Völgye” Egyesület alnöke: ifj. Gémes László

Gémes László
Szentes, 1998.07.03.
6635 Szegvár, Hunyadi utca 64.
TELEFON: +3630/99–20–621 EMAIL: kurcavolgye@gmail.com ISKOLÁK:
Szegvári Forray Máté Általános Iskola. Csongrádi Bársony István Mezőgazdasági Szakkgimnázium,
ahol mezőgazdasági gépszerelő végzettséget szereztem.

MUNKAHELY:
Családi gazdaságunkban dolgozom, a Kurca–Völgye Egyesület alelnökeként az Egyesület tevékenységében aktívan részt veszek.
Folyamatosan segítem a karbantartást a szegvári Kurca–sétányon, melyet az Egyesület által elnyert „Zöld Forrás” pályázat segítségével alakítottunk ki. A környezetvédelem, víz– és vadvédelem, valamint a természetvédelem elkötelezett híve vagyok. Ezen felül Egyesületünk sport– és ifjúsági programokat is szervez melyek lebonyolításában rendszeresen részt vállalok.

„Kurca-Völgye” Egyesület alelnöke: Hajzler Csaba

 

85-ben születtem Szentesen. Szegváron jártam általános iskolába, érettségit a szentesi Horváth Mihály Gimnázium informatika tagozatán szereztem 2003-ban. Idén végeztem a 2F Iskolában ahol nemzetközi webtervező és szoftverüzemeltető szakképesítést kaptam.

Családi gazdaságunkban zöldségfelvásárlással és szántóföldi növénykultúrákkal foglalkozunk közel 100 hektáron.

Mivel a Kurca partján nőttem fel, a szívemhez nőt, ezért is teszek meg minden tőlem telhetőt érte.

2005 novemberében megszületett a Kurca-Völgye Egyesület, aminek később alelnökévé választottak. Szabadidőmben igyekszem szellemi és fizikai munkámmal segíteni az egyesület előrehaladását.

„Kurca-Völgye” Egyesület korábbi tisztségviselõi:

Gémes László korábbi elnök

Mezőgazdasági tevékenységet folytatok, amit még 1994-ben kezdtem egy igen kicsi gazdasággal. Akkoriban a feleségem egyik rokona traktorral végzett szolgáltatást más gazdáknak. Egyszer elvitt magával dolgozni, ami annyira megtetszett, hogy úgy éreztem nekem is kell egy traktor. Ehhez az induláshoz azt hozzá kell tenni, hogy 3 éves koromban szüleimmel Budapestre költöztünk, ott éltünk 14 évig és én vendéglátóipari szakközépiskolába jártam. Igaz, már ott is érdeklődtem az agrárium iránt, mivel kertes házban laktunk nyulakat, galambokat tartottam, amikkel a gyáli piacon kereskedtem.

Ebből volt annak idején a zsebpénzem. 1989-ben jött egy gondolat és mondtam szüleimnek, hogy mi lenne, ha visszaköltöznénk Szegvárra. Nem sokat kellett őket győzködni, így visszaköltöztünk. 1994 októberében vettem meg az első traktoromat egy MTZ 50-est, természetesen hitelből. Ezzel a géppel először másoknak dolgozgattam úgy, hogy a munkaeszközöket kölcsönkaptam. 1995-től kezdtem el saját birtokom kialakítását. Ekkor nagyapám kárpótlási árverésen vett 7 ha földet, amit kibéreltem tőle, édesanyám 0,7 ha földjét pedig ingyen használhattam. Ezeken a földeken főleg gabonát termesztettem, amit saját állatállományom etetésére használtam fel. Szarvasmarhát hizlaltam és körülbelül 25-30 darab sertést tartottam egy évben. Az évek során kb.18 ha-ra növeltem a birtok méretét és vásároltam teheneket tejtermelés céljából. Időközben a gépparkomat bővítettem használt munkaeszközökkel és az MTZ-t is kicseréltem egy Universal típusú traktorra. Ezekben az években a mezőgazdasági szolgáltatás is egyre nagyobb hangsúlyt kapott a gazdaságomban.

Azért, hogy az eredeti szakmámhoz is hű maradjak 1997 augusztusától kibéreltem a Mega Club Sörözőt Szegváron, ahol disco is üzemelt. Ez a párhuzamosság 2001-ig működött. Ez idő alatt több vendéglátó egységet is üzemeltettem, de rájöttem, hogy hosszú távon ez nem az én világom és 2002-től csak a mezőgazdasággal foglalkozom.

Ezalatt megtörténtek az első komolyabb beruházásaim, ami egy új körbálázó és egy új gabonavetőgép beszerzéséből állt. A birtokom ekkorra már 80 ha-ra nőtt. 2000-ben egy 1967-es évjáratú Class Colombus 1,8 m-es vágóasztalú parcellakombájnnal kezdtem meg a betakarítást. Ezt a gépet csak egy évig tudtam használni, mert a bérmunkák mennyisége miatt már nagyobb gépre volt szükségem. 2001-ben vettem egy 1976-os évjáratú Epple mobil típusú kombájnt, ami már 3 m-es vágóasztalú volt, amivel annyi munkám lett, hogy 2003-ban belevágtam egy új New Holland CS 540-es kombájn vásárlásába, ami már 5,1 m-es vágóasztalú és 240 LE motor teljesítményű gép. Időközben a bérmunka mennyisége és a földterületem annyira megszaporodott, hogy az állattenyésztéssel és a zöldségtermesztéssel felhagytam, azóta csak gabonatermesztéssel és szolgáltatással foglalkozom. Jelenleg már 200 ha-on gazdálkodom és közel 1000 ha-on végzek szolgáltatást, ami aratást, bálázást és vetést jelent. A gépparkom mára szépen felfejlődött és megfiatalodott.

Tagja vagyok a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetségének, 2005. februárjában országos alelnöknek választottak. Mint alelnök rendszeres résztvevője vagyok a különböző agrár szakmai fórumoknak, így a fiatal gazda támogatást elbíráló minisztériumi bizottságnak, agrár érdekegyeztető tanácsnak, állandó meghívottként részt veszek az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottságának ülésein is. Az elmúlt időszakban több külföldi szakmai úton vettem részt. Ezek tapasztalatait igyekszem átadni gazdatársaimnak, például a rendszeresen megrendezésre kerülő Fiatal Gazda Klub rendezvényeken. Egyébként a csongrád megyei rendezvények helyszíne, immáron hagyományosan Szegvár.

2005 novemberében 14 szegvári társammal létrehoztuk a Kurca-Völgye Egyesületet, aminek elnökévé választottak. Rövid idő alatt sok mindent sikerült elérnünk. Így létrejött a Teleház, amelynek felszereléséhez, a helyiségek felújításához, bebútorozásához a korábban kialakult baráti és szakmai kapcsolataimat felhasználva több, mint 2 millió forint támogatást hoztam a faluba. A Teleház mellett a Kurca-sétány kialakítására 1,5 millió forintot nyert az Egyesület a „Zöld Forrás” pályázaton. Ennek hasznos elköltése szemmel látható.

2006 októberében Szegvár polgármesterének választottak.

34 éves vagyok, 1996-ban házasságot kötöttem, azóta két fiunk született – Lacika és Gergő-, akik már nagy érdeklődést mutatnak a mezőgazdasági gépek iránt, igaz, ez még lehet, hogy kisfiúi érdeklődés. Feleségem, Gabi, egészségügyi dolgozó a Szentesi Városi Kórházban, diplomás ápoló. A múlt évben sikeresen elvégezte a Szegedi Tudományegyetem Egészségügyi Főiskolai Karát.